Błyskawiczny, bezdotykowy pomiar temperatury oraz wykrywanie braku maseczki

Obecna sytuacja epidemiologiczna wymusza wprowadzenie wielu zmian w funkcjonowaniu firm, zakładów oraz obiektów użyteczności publicznej. W związku z obowiązującymi przepisami oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów oraz pracowników niezbędne jest noszenie maseczek ograniczających rozprzestrzenianie się choroby. Z racji dużej liczby zachorowań wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że mogły mieć kontakt z osobą zarażoną czy same przechodzą chorobę bezobjawowo. W tej sytuacji po raz kolejny, nowoczesne technologia przychodzi nam z pomocą.

Przedstawiamy rewelacyjne rozwiązanie pozwalające na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID – 19 w Waszym miejscu pracy.

SMART TERMINAL – autonomiczne rozwiązanie, które bezdotykowo mierzy temperaturę oraz wykrywa brak nałożonej maseczki!

 

Smart Terminal bezdotykowy pomiar temperatury ciała

Zastosowanie zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji pozwala na bezbłędne rozpoznanie zasłonięcia ust i nosa. W połączeniu z kamerą termiowizyjną, błyskawicznie mierzącą temperaturę, otrzymujemy urządzenie które pozwoli na proste, szybkie i skuteczne zwiększenie bezpieczeństwa w naszym otoczeniu.

Zalety:

 • oszczędność czasu – w porównaniu do tradycyjnych termometrów pracuje bezdotykowo. Szybkość pomiaru wynosi od 1 do 2 sekund, w ten sposób zmniejsza się ryzyko powstawania długich kolejek i zatorów,
 • wysoka wydajność bez konieczności angażowania do obsługi urządzenia dodatkowego personelu. Temperatura ciała mierzona jest z odległości od 0,5 m do 1,8 m,
 • dokładność pomiaru – różnica maksymalnie do 0,3 stopni Celsjusza,
 • autonomia działania – Smart Terminal działa nawet przy braku połączenia z siecią czy internetem,
 • obsługa 13 języków (tekstowe i głosowe) – informacje i komunikaty są na bieżąco przekazywane do osoby skanowanej. Dostępny jest tryb 2-językowy, w którym są wyświetlane i generowane przez głośnik komunikaty w dwóch językach (sekwencyjnie). Możliwe jest wgrywanie własnych komunikatów.
 • funkcja liczenia osób przechodzących przez bramkę, drzwi itp.,
 • oprogramowanie pozwalające na wizualizację wyników napływających z terminala.

Tryby pracy Smart Terminala

Urządzenie może pracować w różnych trybach w zależności od konfiguracji. Zamieszczony obok materiał wideo prezentuje dostępne tryby, m. in.

 • Pomiar temperatury (WŁACZ/WYŁĄCZ),
 • Weryfikacja maseczki (WŁĄCZ/WYŁĄCZ),
 • Wyświetlanie wyników pomiaru,
 • Ukrycie wyników pomiaru.

Wszechstronność montażu

W zależności od potrzeb, Terminal może być zamocowany np. bezpośrednio do bramki/tripoda za pomocą nóżki zakończonej kołnierzem oraz nakrętką. Nóżka jest stałym elementem Smart Terminala (w komplecie). Dostępna jest również stopka przedłużająca o długości 15 cm, umożliwiająca montaż Terminala na nieco niższych konstrukcjach bramek lub tripodów. Pozostałe warianty mocowania Smart Terminala są przedstawione na poniższych zdjęciach.

 

Sposoby montażu systemu Smart Terminal