Jak ustrzec się przed złodziejami w magazynie?

Aktualności 14 listopada, 2022

Jak ustrzec się przed złodziejami w magazynie?

W magazynie przechowywane są duże ilości materiałów i towarów, często o ogromnej wartości. Jak chronić magazyny przed złodziejem? Zobacz sprawdzone sposoby.

Określenie źródła zagrożenia

Przed wdrożeniem antykradzieżowych zabezpieczeń magazynu należy zlokalizować potencjalne zagrożenia. Dotyczą one zarówno zewnętrznej części magazynu, jak i pomieszczeń w środku. To oznacza, że należy wprowadzić takie zabezpieczenia, aby możliwie najbardziej utrudnić złodziejowi dostęp do magazynu i jego zasobów. Warto zatem zainwestować w różne zabezpieczenia terenu firmowego, jak i samych pomieszczeń magazynowych. Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych sposobów.

Zdalny monitoring wizyjny


Jeśli zastanawiasz się, jak zabezpieczyć magazyn w najefektywniejszy sposób, postaw na zdalny monitoring wizyjny. To nowatorska metoda ochrony umożliwiająca skuteczne zabezpieczenie terenów zewnętrznych. Dzięki niej zastąpisz drogą i zawodną ochronę fizyczną, nie ponosząc wysokich kosztów usługi i jednocześnie zwiększając jej jakość i niezawodność. System zdalnego dozoru wizyjnego polega na rozmieszczeniu w odpowiednich miejscach nowoczesnych kamer. Zastosowanie zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji umożliwia wykrywanie w kadrze z bardzo wysoką skutecznością osób lub pojazdów nieuprawnionych. Jeśli zatem ktokolwiek niepożądany pojawi się w pobliżu magazynu, system natychmiastowo powiadomi o tym zdarzeniu Centrum Nadzoru Wizyjnego. Centrala pozostaje w pełnej gotowości przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Zaalarmowany operator może ocenić sytuację na bieżącym podglądzie z kamery i zareagować adekwatnie do niej. Reaguje sprawnie, niezawodnie i zgodnie z procedurą. W zależności od zdarzenia może skomunikować się z obiektem, zdalnie włączyć sygnalizację na terenie magazynu lub wezwać na miejsce odpowiednie służby bądź patrol interwencyjny.

Rozwiązanie to jest bardzo skutecznym sposobem zabezpieczenia magazynu. Chroni już na etapie pojawienia się intruza na terenie firmy, jeszcze zanim zdąży on włamać się do magazynu. Pozwala zatem zapobiec włamaniom, a tym samym wyniesieniu towaru oraz zniszczeniu drzwi i innych elementów w środku magazynu.

Jak chronić magazyny przed złodziejem – mocne oświetlenie

Aby zwiększyć skuteczność zabezpieczeń antywłamaniowych, warto zainstalować w firmie również inne metody ochrony. Jedną z nich jest montaż intensywnego oświetlenia. Dobrze oświetlone obiekty są rzadziej wybierane przez złodziei. Mocne źródła światła są szczególnie ważne w sytuacji, gdy teren posiada system monitorujący. Dzięki mocnemu oświetleniu nagrany materiał cechuje się lepszą widocznością. Warto zatem zadbać o to, aby wszystkie wyjścia, wejścia, miejsca ładunku i rozładunku oraz parking firmowy były dobrze oświetlone.

Blokady zamków i panel sterujący

Jak zabezpieczyć magazyn inną metodą? Polecanym sposobem zwiększającym ochronę obiektu są blokady zamków i panel sterujący. Zaleca się wyposażyć bramy wjazdowe, drzwi i okna w małe zamki pozwalające na ich zamknięcie. Dzięki temu każdy z owych elementów staje się dodatkową, kolejną barierą utrudniającą działanie włamywaczowi.