Ochrona parkingu – Jaki system wybrać?

Aktualności 28 listopada, 2022

Ochrona parkingu – Jaki system wybrać?

W kwestii takiej, jak skuteczna ochrona parkingu najbardziej opłaca się zainwestować w zdalny dozór wizyjny. Ze względu na swoje liczne zalety rozwiązanie to cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Zamiast zastanawiać się, ilu stacjonarnych ochroniarzy zatrudnić i jak zapewnić im odpowiednie warunki do pracy lepiej postawić na zdalny system monitoringu.

ochrona parkingu

Czy zdalne systemy monitoringu są równie skuteczne jak stacjonarna ochrona parkingu?

Mając na uwadze, jak bardzo kosztowne jest utrzymywanie stacjonarnego etatu ochroniarza w trybie 24/7, łatwo zrozumieć można, dlaczego opłaca się zainwestować w zdalne systemy monitoringu wizyjnego. Warto podkreślić tu, iż zawodowi złodzieje i włamywacze są w stanie bez trudu poradzić sobie z niemalże każdym zatrudnionym stacjonarnie specjalistą ds. ochrony (np. dzięki przewadze liczebnej, elementowi zaskoczenia, zastosowaniu gazu usypiającego, siły fizycznej lub broni). Jako że zdalnego systemu dozoru nie da się niepostrzeżenie obezwładnić, rozwiązanie to jest dużo bardziej skuteczne i bezpieczne bez względu na rodzaj obiektu. Celem podniesienia poziomu ochrony parkingu zdecydowanie warto rozważyć dodatkowe zabezpieczania w postaci alarmów, czujników ruchu oraz sygnalizacji. Dzięki kompleksowemu wsparciu, jakie zapewnia profesjonalna firma ochroniarska, można wdrożyć również rozwiązania takie jak np.:

-System sygnalizacji włamań i napadu (SSWIN),

-System telewizji przemysłowej CCTV,

-System kontroli dostępu (KD),

-System pożarowy (SAP)

-System rozgłoszeniowy,

-System zasilania awaryjnego itp.

Wspomniane wyżej systemy nie są w stanie całkowicie wyeliminować przestępczości, ale bez wątpienia pomogą one przy zapobieganiu, interweniowaniu oraz identyfikowaniu potencjalnych sprawców.

Czy ochrona parkingu może bazować na zdalnym dozorze wizyjnym?

W celu efektywnego zabezpieczenia terenów zewnętrznych firmy lub majątku można połączyć ze sobą kilka metod ochrony, ale w praktyce może to być dosyć kosztowne. Jednym z najskuteczniejszych i zarazem najbardziej opłacalnych sposobów na zabezpieczenie parkingu jest zdalny monitoring wizyjny. Dzięki zastosowaniu algorytmów sztucznej inteligencji do przetwarzania obrazu z kamer w czasie rzeczywistym ochrona parkingu, jak i też wielu innych obiektów, staje się znacznie skuteczniejsza. Jeżeli systemy monitoringu wykryją wtargnięcie nieuprawnionej osoby albo pojazdu natychmiastowo powiadamiany jest doświadczony operator. Błyskawiczna i dostosowana do sytuacji reakcja wcale nie musi się ograniczać do wysłania patrolu lub wezwania stosownych służb (np. policji, straży pożarnej, kartki itp.). Dzięki działaniom takim, jak zdalne wyzwalanie sygnalizacji, komunikacja audio z obiektem czy uruchomienie głośnego alarmu można łatwo odstraszyć niemalże każdego nieproszonego intruza. Warto zwrócić tu uwagę, iż w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów monitoringu, zdalny dozór pozwala na zabezpieczenie się przed próbami obejścia kamer lub zamaskowania wizerunku.