Zdalny Dozór Wizyjny, Monitoring Zdalny

Co oferujemy?

Usługa Zdalnego Dozoru Wizyjnego jest nowatorskim sposobem ochrony umożliwiającym skuteczne zabezpieczenie terenów zewnętrznych. Jest to nowoczesne rozwiązanie, pozwalające na zastąpienie ochrony fizycznej jednocześnie gwarantując dużo niższe koszty oraz znaczny wzrost niezawodności świadczonej usługi.

Jak działa Zdalna Ochrona Wideo?

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji, można z bardzo wysoką skutecznością wykrywać pojawienie się w kadrze nieuprawnionej osoby lub pojazdu. Informacja, o każdym takim wtargnięciu jest natychmiastowo wysyłana do naszego Centrum Nadzoru Wizyjnego które pozostaje w pełnej gotowości przez 24 godziny 7 dni w tygodniu.

1
2
3
5
4
previous arrow
next arrow

Reakcje Operatora:

Otrzymując alarm, jesteśmy w stanie podjąć szybkie i skutecznie działania skutkujące udaremnieniem próby popełnienia przestępstwa.

Operator, mając podgląd obrazu z kamer na miejscu jest w stanie reagować stosowanie do sytuacji. W przeciwieństwie do ochrony będącej na miejscu, reagujemy sprawnie, niezawodnie i zgodnie z procedurą. Wysoką efektywność interwencji osiągamy dzięki rozbudowanym możliwościom podjęcia działania:
– zdalne wyzwalanie sygnalizacji,
– komunikacji audio z obiektem,
– wezwania na miejsce patrolu interwencyjnego lub odpowiednich służb.

Natychmiastowe wykrycie zagrożenia połączone ze skuteczną i szybką reakcją gwarantuje najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa.

Centrum zdalnego dozoru wizyjnego agencji SafeSpace

Korzyści:

– Znaczące obniżenie kosztów, w porównaniu z ochroną fizyczną,
– Zdecydowany wzrost skuteczności świadczonej usługi,
– Całodobowa, pełna kontrola nad sytuacją w obiekcie.

Czytaj więcej

Monitoring wizyjny wyklucza pomyłkę ludzką

Największą przewagą, jaką wykazuje nasz nowoczesny monitoring wizyjny nad innymi, tradycyjnymi  systemami zabezpieczenia terenów zewnętrznych, jest maksymalne ograniczenie pomyłki ludzkiej. Standardowe rozwiązania ochronne całkowicie zdane są na jakość pracy człowieka, który niestety nie jest niezawodny.

Nierzadko zdarzały się sytuacje, kiedy dochodziło do przestępstwa, a pracownicy zespołu odpowiedzialnego za zabezpieczenie terenu, nawet nie zauważyli, że w pobliżu pojawili się intruzi. Czasami przyczyną tego niedopatrzenia było zwykłe niezauważenie obecności osób trzecich na posesji mimo śledzenia zapisu z kamer, innym razem zaspanie lub nieprawidłowości podobnego typu.

Oferowany przez nas dozór wizyjny znacznie ogranicza ryzyko zaistnienia takiego zdarzenia. Profesjonalny dozór wideo sprawowany przez kamery rozpoznaje ruch, obecność obiektów. Specjalne algorytmy wykrywają zarys sylwetki i twarzy, a następnie zaznaczają postać w ramkę i śledzą jej ruchy, zwiększając jej widoczność, co pozwala na szczegółową analizę sytuacji.

Co więcej, system rozróżnia także niektóre przedmioty jak np. samochody czy rowery. Jeśli zatem złodzieje podjadą autem pod bramę, zostaną natychmiastowo wykryci, a operator  Centrum Nadzoru Wizyjnego zostanie o tym poinformowany. Niepożądane osoby zaczynają być zatem obserwowane jeszcze przed wtargnięciem, co znacząco zwiększa szansę na udaremnienie ich zamiarów.

W takiej sytuacji monitoring wizyjny automatycznie wysyła alarm o zdiagnozowaniu potencjalnego zagrożenia. Jest to o wiele pewniejsza metoda wykrywania niebezpieczeństwa, niż ta, w której o skuteczności decyduje jedynie człowiek, jego spostrzegawczość, zdolność koncentracji w danej chwili itp. Dzięki temu, prowadzona przez nas zdalna ochrona mienia wyklucza zaistnienie niedopatrzenia np. w wyniku zmęczenia ekipy sprawującej ochronę danego obiektu czy całej posesji.

Zdalny dozór wizyjny weryfikowany przez pracownika

Oczywiście zdalny nadzór wizyjny nie jest całkowicie zależny od pracy maszyny. Nowoczesne oprogramowanie skorelowane z systemem profesjonalnych kamer rejestrujących obraz w wysokiej rozdzielczości stanowi jedynie pierwszy etap wykrywania potencjalnego zagrożenia. Wysyła ono informację do jednostki centralnej, czyli zespołu kontrolującego cały proces ochrony mienia.

Algorytm informuje o zanotowaniu obecności postaci i wysyła alert do stacji kontroli o wykryciu potencjalnego zagrożenia, gdzie zdalny dozór wizyjny pełni wyszkolony fachowiec. Jego zadaniem jest weryfikacja sytuacji.  Kluczową funkcjonalnością takiego systemu jest możliwość natychmiastowej reakcji poprzez zdalne wyzwolenie sygnalizacji i komunikację audio z obiektem. Interwencja jest zawsze dokładnie dopasowana do sytuacji na obiekcie, dzięki możliwości śledzenia osób zauważonych przez monitoring wizyjny.

Dozór wizyjny nie do oszukania

Olbrzymią zaletą proponowanego przez nas systemu jest brak możliwości oszukania kamer rejestrujących obraz na zewnątrz budynków. W przeciwieństwie do oka ludzkiego, które może zostać zwiedzione np. przez odpowiednio przygotowany kamuflaż (strój stapiający z tłem), nowoczesny dozór wizyjny wykryje obecność osób dzięki rozpoznaniu ruchu i sylwetki.

Zagrożenie zawsze zostanie wykryte przez profesjonalny sprzęt. Czytelny i głośny alarm wysyłany operatorowi zwróci jego uwagę. Ryzyko, że moment, w którym dojdzie do włamania, zostanie pominięty przez nadzorcę, zredukowaliśmy do teoretycznego minimum.

Błyskawiczna detekcja

Nie tylko wykluczenie pomyłki ludzkiej stanowi atut naszego monitoringu wizyjnego sprawowanego w trybie zdalnym. Olbrzymią zaletą jest również błyskawiczna detekcja, która znacznie zwiększa szansę na udaremnienie próby włamania.

Przy tradycyjnych systemach ochrony rzadko dochodzi do zauważenia niepożądanej obecności intruza na posesji w pierwszej chwili, gdy pojawia się on na terenie strzeżonym. Zazwyczaj mija trochę czasu, a w takich przypadkach każda minuta działa na korzyść złodzieja. Dlatego zdalny dozór wizyjny sprawowany przez naszą ekipę jest zdecydowanie skuteczniejszy. Kamera rozpoznaje ruch w wyznaczonej strefie (a nawet wykrywa obecność intruza jeszcze zanim sforsuje ogrodzenie) od razu, kiedy pojawi się w niej potencjalne zagrożenie. Pozwala to na błyskawiczne zareagowanie, co radykalnie skraca złodziejowi czas na działanie i ogranicza jego możliwości przestępczego działania.

Kiedy można skorzystać ze zdalnego nadzoru wizyjnego?

Żeby móc chronić  teren zdalnym dozorem, niezbędne jest wyposażenie obiektu w system kamer oraz oprogramowanie wykonujące analitykę obrazu. Urządzenia powinny być ustawione  w taki sposób aby perymetrycznie zabezpieczać cały obiekt i wyeliminować tzw „martwe strefy”. Nasi specjaliści pomogą zaprojektować optymalne rozmieszczenie urządzeń dla zapewnienia maksymalnej skuteczności. Oczywiście konieczna jest instalacja naszego systemu dozoru wizyjnego i  oraz jego integracja z naszym oprogramowaniem prowadzącymi analizę obrazu w czasie rzeczywistym. Pozwala to na transmisję wizji, przeprowadzenie analityki obrazu, wysyłanie i zarządzanie sygnałami alarmowymi.

Podstawowym wymaganiem jest jedynie stabilne i szybkie połączenie z Internetem. W trosce o bezpieczeństwo klientów oraz niezawodność systemu standardowo zapewnienie łącza internetowego leży po naszej stronie. Także nawet brak stabilnego połączenia Internetowego nie stanowi problemu do wprowadzenia naszego systemu.

 

7
8
9
10
previous arrow
next arrow