Jak ograniczyć koszty za ochronę w firmie?

Aktualności 17 kwietnia, 2021

Jak ograniczyć koszty za ochronę w firmie?

Optymalizacja wydatków jest jednym z głównych celów każdego przedsiębiorstwa. W ten sposób zwiększa się elastyczność budżetową. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na ważne projekty, które pozytywnie wpłyną na rozwój firmy. Nie powinno jednak odbywać się to kosztem bezpieczeństwa mienia oraz pracowników. Jak więc musi wyglądać prawidłowo przeprowadzona optymalizacja kosztów ochrony? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

 

Ile wynosi koszt ochrony fizycznej w firmie?

Istnieją dwa sposoby zapewnienia ochrony w danym obiekcie: powierzenie zadania firmie zewnętrznej bądź bezpośrednie zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo. Oczywiście otworzenie nowego etatu w firmie jest najdroższym rozwiązaniem. To kosz rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie od pracownika. Nierzadko jednak trzeba zatrudnić więcej osób (przynajmniej 2-3 na kilka zmian), a wtedy związane z pensją wydatki rosną wykładniczo. Należy w konsekwencji spodziewać się poważnego obciążenia firmowego budżetu.

Trochę lepiej wygląda to w przypadku wynajęcia firmy zewnętrznej. Wówczas koszt ochrony fizycznej w firmie spada do ok. 30 zł/h brutto. To wciąż dużo, ale nie trzeba przejmować się rozliczaniem z urzędami. Odpowiedzialność za zatrudnienie spada na firmę ochroniarską. Niemniej trzeba wziąć pod uwagę, że godzin w miesiącu jest standardowo 744, co przy normalnym trybie pracy daje ponad 500 godzin miesięcznie, w których przedsiębiorstwo jest zamknięte i musi pozostać pod ochroną.

Jak zmniejszyć koszty ochrony firmy, aby nie pogorszyć poziomu bezpieczeństwa?

Współcześnie nastąpiła duża zmiana w kwestii ochrony mienia. Nie trzeba już zatrudniać wielu ludzi, aby pilnować obiektu o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy wyspecjalizowana agencja ochroniarska, która dysponuje kompleksowym rozwiązaniem zdalnego dozoru wizyjnego. To innowacyjna technologia umożliwiająca zdalną straż 24/7. Jest ona w stanie całkowicie zastąpić fizyczną ochronę, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie kosztów obsługi, przy czym bezpieczeństwo pozostaje na najwyższym możliwym poziomie. Co więcej, profesjonalne firmy ochroniarskie zajmujące się usługami dozoru wizyjnego są w stanie dostosować usługę do potrzeb danego klienta. A to stwarza kolejne możliwości dotyczące tego, jak zmniejszyć koszty ochrony firmy. Trudno więc dziwić się, że usługa zyskała ostatnimi laty tak duże uznanie wśród mniejszych oraz dużych przedsiębiorstw z różnorodnych branż.

 

Na czym dokładnie polega optymalizacja kosztów ochrony i jakie są jej zalety?

Wystarczy jeden operator, który ma dostęp do strategicznie rozmieszczonych kamer, aby mieć pełną kontrolę nad tym, co dzieje się wewnątrz obiektu oraz w jego okolicy. To znacznie skuteczniejsze, a przy okazji tańsze rozwiązanie. W praktyce nic nie umknie pracownikom ochrony, ponieważ mają oni wgląd do wielu miejsc jednocześnie. A gdy tylko dojdzie do sytuacji, które niosą jakiekolwiek zagrożenie dla dobytku firmy lub jego pracowników – np. kradzieże czy akty wandalizmu – zostaje podjęta natychmiastowa zdalna interwencja za pomocą komunikacji audio z obiekt. Dodatkowo z pobliskiej centrali agencji ochrony zostaje wysłany patrol interwencyjny lub następuje zgłoszenie do odpowiednich służb (policji, straży pożarnej itp.). Natychmiastowe wykrycie zagrożenia oraz szybka reakcja gwarantuje najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa.

 

Komu powierzyć zadanie optymalizacji kosztów ochrony?

Polecamy Państwu nasze usługi w tym zakresie. Dysponujemy najnowszymi technologiami, które pozytywnie wpływają na poziom bezpieczeństwa w firmach objętych ochroną, a także redukują związane z tym wydatki. Kolejnym powodem, dla którego warto nam zaufać, jest wieloletnie doświadczenie. Doskonale przeszkoleni specjaliści w zakresie ochrony reagują natychmiast na każdą potencjalnie niebezpieczną sytuację. Dzięki temu można być pewnym, że na chronionym terenie nie dojdzie do sytuacji, które naraziłyby na szwank mienie przedsiębiorstwa lub zdrowie pracowników.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pozwolił odpowiedzieć na pytanie, jak obniżyć koszty firmy ochroniarskiej. Nowoczesne technologie z pewnością spełnią wszelkie oczekiwania w tym zakresie. Wystarczy skorzystać z profesjonalnej oferty firmy zewnętrznej.