3 zasady dobrej ochrony przedsiębiorstwa

Aktualności 2 listopada, 2022

3 zasady dobrej ochrony przedsiębiorstwa

Aby skutecznie zabezpieczyć majątek przedsiębiorstwa, należy uniemożliwić nieuprawnionym osobom dostęp do określonych pomieszczeń i samego obiektu. O czym pamiętać, dbając o ochronę firmy? Poznaj najważniejsze zasady.

Zdalna ochrona fizyczna – sposób na skuteczną i ekonomiczną ochronę mienia

Przedsiębiorstwa chcą skutecznej ochrony, która jednocześnie nie nadwyręży nadmiernie ich firmowego budżetu. Efekt ten można osiągnąć, stosując zdalny dozór wizyjny. To nowatorska metoda ochronna służąca do zabezpieczania terenów zewnętrznych. Pozwala zastąpić kosztowną i często zawodną ochronę fizyczną dla firm, czyli pracowników przebywających przez cały czas na terenie obiektu. Rozwiązanie to cechuje się tak samo wysokim, a często nawet jeszcze lepszym poziomem niezawodności świadczonej usługi, przy jednoczesnym zapewnieniu niższych kosztów.

Przedsiębiorstwa z różnych branż i o różnej wielkości, którym zależy na skutecznym zabezpieczeniu swego mienia, coraz częściej decydują się zatem na zdalny dozór wizyjny. Ta innowacyjna metoda wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, aby skutecznie wykrywać pojawienie się w kadrze nieuprawnionych osób bądź pojazdów. Informacja o takim wtargnięciu jest natychmiast wysyłana automatycznie do centrum nadzoru wizyjnego, w którym specjaliści przez całą dobę 7 dni w tygodniu kontrolują przysyłane informacje. Operatorzy mają bieżący podgląd z kamer na terenie firmy klienta i są w stanie zareagować adekwatnie do sytuacji. W przeciwieństwie do ochrony na miejscu, zawsze reagują sprawnie, niezawodnie i zgodnie z procedurą. W zależności od rodzaju zdarzenia mogą wezwać na miejsce odpowiednie służby bądź patrol interwencyjny, skomunikować się z obiektem czy też włączyć zdalnie sygnalizację na terenie chronionego obiektu.

Łączenie kilku metod ochrony


W celu efektywnego zabezpieczania firmy zaleca się stosowanie jednocześnie różnych metod ochrony. To nie oznacza, że w jednym przedsiębiorstwie powinna zostać wdrożona zarówno ochrona fizyczna dla firm, jak i zdalny dozór wizyjny, a do tego system kamer oraz innych zabezpieczeń. Warto natomiast wybrać kilka najskuteczniejszych sposobów ochrony, co zwiększy poziom zabezpieczenia obiektu i zminimalizuje ryzyko włamań i kradzieży. Dobrze jest zatem postawić na kompleksowość w tym zakresie. Co to oznacza?

Aby zwiększyć szanse ochrony majątku, dobrze, aby firmę zabezpieczała nie tylko zdalna ochrona fizyczna, ale też dodatkowe rozwiązania. Na przykład, zaleca się montaż intensywnego oświetlenia na terenie całego obiektu oraz w wielu miejscach przed nim. Można też zamontować blokady zamków w oknach, drzwiach i bramach wjazdowych na teren firmy. Częste inspekcje na magazynie pomogą natomiast ograniczyć straty spowodowane kradzieżami wewnętrznymi.

Współpraca z profesjonalistami

Wdrażając różne rozwiązania ochronne w firmie, korzystaj z usług specjalistów. Zaufaj doświadczeniu i renomie sprawdzonych, działających od lat przedsiębiorstw, takich jak Safe Space. Wybieraj urządzenia i systemy dobrych marek, zapewniających wydajność, efektywność i niezawodność działania swych produktów.