Agencja ochrony a nowoczesne technologie – jakie są stosowane?

Aktualności 10 maja, 2023

Agencja ochrony a nowoczesne technologie – jakie są stosowane?

W czasach, gdy postęp technologiczny dokonuje się w zawrotnym tempie, zabezpieczenie mienia to coraz bardziej wymagające zadanie, do którego nie wystarcza już zwykły monitoring. Współczesne agencje ochrony, chcąc zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom, nie mogą pozostawać w tyle, dlatego coraz więcej firm zaczyna korzystać z nowoczesnych technologii. Dowiedz się, jakie innowacyjne rozwiązania są obecnie stosowane w branży ochroniarskiej i poznaj skuteczne alternatywy dla tradycyjnego fizycznego nadzoru.

Branża ochrony a nowe technologie

Firmy chroniące życie i zdrowie ludzi oraz ich dobytek każdego dnia muszą mierzyć się z coraz większą kreatywnością osób planujących włamania, kradzieże, wyłudzenia informacji czy hakowanie danych. Nic dziwnego, że wiele agencji ochrony stawia na nowoczesne technologie w zakresie bezpieczeństwa, które obecnie obejmują takie rozwiązania jak m.in.:

  • inteligentny monitoring,
  • zaawansowane systemy alarmowe,
  • kontrole dostępu oraz wjazdu,
  • zdalny dozór wizyjny,
  • fizyczny nadzór nad obiektami.

Warto bliżej przyjrzeć się każdemu z tych działań, aby lepiej poznać ich zalety i upewnić się, czy dana strategia sprawdzi się w naszym indywidualnym przypadku.

Inteligentny monitoring

Systemy kamer przemysłowych od lat pozostają jednym z najczęściej stosowanych zabezpieczeń prywatnych posesji, parkingów, biur czy firmowych obiektów. Obecnie jednak coraz większą popularność zyskują nowoczesne technologie monitoringu, wykorzystujące czujniki ruchu, a nawet sztuczną inteligencję. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom kamery rejestrują wyłącznie te zdarzenia, które rzeczywiście wymagają ludzkiej uwagi, zamiast prowadzić stały nadzór wideo, gromadząc gigabajty niepotrzebnego materiału.

Kamery z czujnikami ruchu coraz częściej wyposażone są w zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, pozwalające na identyfikowanie oraz analizowanie obiektów widocznych na ekranie. Dzięki AI nowoczesny monitoring jest w stanie rozpoznać, czy na nagraniu pojawia się osoba, zwierzę, czy inny obiekt oraz prowadzić analizę zachowań, wykrywając podejrzane aktywności.


Image by Freepik

Zaawansowane systemy alarmowe

Alarm to kolejna technologia, która znacznie poprawia bezpieczeństwo praktycznie każdego obiektu. Współczesne systemy alarmowania mają szereg nowoczesnych funkcji, takich jak natychmiastowe powiadamianie ochroniarzy czy wzywanie służb lub właścicieli obiektu w przypadku wykrycia próby złamania zabezpieczeń. Dzięki temu agencja ochrony jest w stanie podjąć szybką interwencję, skutecznie neutralizując zagrożenie.

Kontrola dostępu oraz wjazdu

Inną zaawansowaną technologią, bez której coraz trudniej wyobrazić sobie profesjonalne zabezpieczanie rozmaitych nieruchomości, jest kontrola dostępu. Wykorzystujące ją systemy pozwalają na ścisłe kontrolowanie wejść i wjazdów na teren danego obiektu, co znacznie poprawia jego bezpieczeństwo. Autoryzacji można dokonywać, stosując m.in. karty dostępu, specjalne chipy, a coraz częściej także systemy rozpoznawania twarzy.

Zdalny dozór wizyjny – połączenie ochrony fizycznej i kamer

Rozwiązaniem pozwalającym łączyć zalety fizycznego nadzoru i nowoczesnego monitoringu jest zdalny dozór wizyjny. Technologia ta polega na instalowaniu wspieranych sztuczną inteligencją kamer przemysłowych, rejestrujących aktywności na terenie danego obiektu. Obraz w czasie rzeczywistym trafia do Centrum Nadzoru w agencji ochrony, gdzie jest bieżąco monitorowany przez pracowników. W przypadku wykrycia jakichkolwiek podejrzanych zachowań patrol kieruje się na miejsce, podejmując natychmiastową interwencję.

Jedną z największych zalet takiego rozwiązania jest możliwość ciągłej kontroli obiektu, bez konieczności przebywania ochroniarzy na jego terenie. Wykorzystujący nowoczesne technologie bezpieczeństwa zdalny monitoring wideo to także oszczędność czasu i zmniejszenie wydatków po stronie właściciela, który nie musi ponosić kosztów stałej fizycznej ochrony.

Agencja ochrony we Wrocławiu – nowoczesne technologie w służbie bezpieczeństwa

Obecnie coraz trudniej wyobrazić sobie efektywne zabezpieczenie osób i mienia bez wsparcia ze strony innowacyjnych systemów i rozwiązań. Nasza agencja ochrony Safe Space z siedzibą we Wrocławiu jako jedna z pierwszych firm w kraju na szeroką skalę zaczęła wykorzystywać zaawansowane technologie z dziedziny bezpieczeństwa, takie jak nowoczesny monitoring czy zdalny dozór wizyjny. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić swoim klientom pełne wsparcie, kompleksowo i skutecznie chroniąc ich zdrowie, życie oraz mienie. Dołącz do nich już dziś – skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc.