Czy warto zainwestować w monitoring wizyjny?

Aktualności 22 sierpnia, 2022

Czy warto zainwestować w monitoring wizyjny?

Monitoring wizyjny to nowoczesne rozwiązanie zwiększające ochronę obiektu przy jednoczesnych niższych kosztach obsługi. To niejedyne zalety, jakimi charakteryzują się kamery wizyjne. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto zainwestować w monitoring wizyjny.

Czym jest monitoring wizyjny CCTV?

Zanim przedstawimy liczne zalety monitoringu wizyjnego, sprawdź, czym dokładnie jest to rozwiązanie. Monitoring wizyjny CCVT to nowoczesny system służący ochronie terenów zewnętrznych. Stanowi polecaną alternatywę dla standardowych kamer monitoringu oraz ochrony fizycznej. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji system samodzielnie wykrywa nieuprawnione osoby i pojazdy, które pojawią się w kadrze, a następnie wysyła komunikat do centrum nadzoru wizyjnego. System działa nieprzerwanie przez całą dobę i przez cały rok.


Pracownik centrali, który otrzyma informację z systemu, niezwłocznie reaguje adekwatnie do sytuacji. W zależności więc od rodzaju zagrożenia może wezwać na miejsce patrol interwencyjny albo odpowiednie służby, skomunikować się z danym obiektem lub włączyć zdalnie sygnalizację alarmową.

Kamery wizyjne – skuteczna ochrona w niskiej cenie

Systemy wizyjne kamery to sposób na skuteczną ochronę w atrakcyjnej cenie – znacznie niższej niż tradycyjna ochrona fizyczna. Co istotne, niższe koszty wcale nie idą w parze z gorszą jakością ochrony. Wręcz przeciwnie – system zapewnia tak samo dobrą, a zazwyczaj nawet znacznie lepszą skuteczność świadczonej usługi. Umożliwia całodobową, pełną kontrolę nad sytuacją w obiekcie oraz błyskawiczne wykrywanie i reagowanie w razie niebezpieczeństwa.

Systemy wizyjne kamery wykluczają pomyłkę ludzką

Zaletą systemu wizyjnego jest maksymalne ograniczenie pomyłki ludzkiej. Standardowe rozwiązania ochronne bazują niemal wyłącznie na jakości pracy człowieka. Powszechne są sytuacje, gdy ochroniarz nie zauważy włamywacza na terenie zakładu. W przypadku kamer wizyjnych pomyłka jest niemal niemożliwa. System automatycznie wykrywa pojawienie się każdej nieuprawnionej osoby, samochodu czy roweru. Wykrywa nawet intruzów, którzy próbują się ukrywać i kamuflować, z czym często nie radzą sobie ochroniarze obserwujący teren na zwykłych kamerach monitorujących. W takim przypadku system od razu wysyła informację do centrali o pojawieniu się intruzów. Metoda ta jest zatem o wiele pewniejsza i skuteczniejsza w wykrywaniu niebezpieczeństwa niż ta, w której o efektywności decyduje tylko człowiek.

Błyskawiczna detekcja kamer wizyjnych

Atutem monitoringu wizyjnego jest też błyskawiczna detekcja, która w istotny sposób zwiększa szansę na udaremnienie próby włamania. Kamery rozpoznają ruch i sylwetkę intruza w wyznaczonej strefie, czyli nie tylko wtedy, gdy sforsuje on już ogrodzenie, ale również wówczas, gdy jeszcze nie zdąży wejść na posesję. Błyskawiczne wykrycie zagrożenia pozwala na równie szybką reakcję, a tym samym skraca złodziejowi czas działania i ogranicza jego możliwości popełnienia przestępstwa.