Jak wybrać najlepszy system telewizji dozorowej?

Aktualności 20 września, 2023

Jak wybrać najlepszy system telewizji dozorowej?

System telewizji dozorowej to prawdziwa rewolucja w branży ochroniarskiej. Choć to rozwiązanie nie jest jeszcze tak rozpowszechnione i nadal można spotkać fizycznych pracowników ochrony, to ogromne możliwości, jakie daje nowoczesna technologia, sprawiają, że coraz chętniej stawia się na takie rozwiązania. Innowacyjny system kamer przemysłowych to dużo więcej niż monitoring. To niemal 100% skuteczność, błyskawiczna reakcja i niezawodne procedury. Jak wybrać systemy telewizji przemysłowej? Odpowiadamy!

System telewizji dozorowej – charakterystyka

Na początek w kilku zdaniach czym jest system telewizji dozorowej. To wysoce rozwinięta technologia łącząca klasyczne funkcje kamery z najnowocześniejszymi rozwiązaniami branży IT. Systemy telewizji przemysłowej to połączenie dedykowanych algorytmów i zaawansowanych urządzeń, które pozwalają śledzić każdy ruch intruza. To takie korzyści, jak:

 • wykluczenie pomyłki ludzkiej,
 • duże oszczędności,
 • bardzo wysoka skuteczność,
 • całodobowa kontrola obiektu,
 • błyskawiczna reakcja.

Nawet najlepszy pracownik ochrony nie może być wszędzie. Z kolei systemy telewizji dozorowej mogą. Natychmiastowe wykrycie zagrożenia w połączeniu z błyskawiczną reakcją daje maksymalny poziom ochrony.

Systemy telewizji przemysłowej – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Niepodważalnym faktem jest, że trzeba dbać o bezpieczeństwo swoje oraz swojego biznesu. Wybierając systemy ochrony w postaci kamer telewizji przemysłowej, warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:

 • skuteczność – najważniejszym aspektem gdy w grę wchodzi ochrona mienia, jest skuteczność. System telewizji dozorowej to połączenie technologii, najnowocześniejszych rozwiązań IT i sprawdzonej załogi, które daje zdecydowanie lepszy efekt, niż standardowy monitoring.
 • czas pracy – wybierając sposób ochrony, zawsze warto zwrócić uwagę na ewentualne przerwy w działaniu. Systemy telewizji dozorowej z Safe Space ma całodobowy dział techniczny oraz IT, który pracuje 7 dni w tygodniu.
 • technologia – wybierając system ochrony, warto zwrócić uwagę na urządzenia i sprzęt, który będzie wyznacznikiem bezpieczeństwa. Dziś proponowane są kamery telewizji przemysłowej, które nie tylko dają najwyższą jakość obrazu, lecz także same rozpoznają ruch, wykrywają sylwetkę i twarz osoby i śledzą jej ruchy, umożliwiając analizę sytuacji.
 • dopasowanie do branży – co branża, to inne potrzeby. System ochrony w zamkniętym obiekcie magazynowym będzie różnić się od otwartego placu. Wybierając system telewizji przemysłowej, zwróć uwagę, czy możliwe jest dopasowanie się do Twoich potrzeb i oczekiwań.
 • zakres zadań – samo nagrywanie przestrzeni wielokrotnie może się okazać niewystarczające. Innowacyjny system kamer przemysłowych to dużo więcej niż rejestrowanie obrazu. To dedykowane algorytmy, które wykrywają zarys sylwetki oraz twarzy umożliwiając śledzenie ruchów postaci, a także rozróżnianie takich przedmiotów, jak samochód czy rower.


Obraz autorstwa Pexels

Jaka firma ochroniarska będzie trafnym wyborem? Postaw na Safe Space!

W odpowiedzi na rosnące i złożone zagrożenia, firma Safe Space staje się liderem w dziedzinie ochrony. Jej wyjątkowość tkwi w łączeniu tradycyjnej ochrony z innowacyjnymi technologiami, tworząc nowe standardy bezpieczeństwa.

Odznacza nas:

 • innowacyjność w zabezpieczeniach – przewidujemy potrzebę nowoczesnych rozwiązań. Wykorzystując zaawansowane kamery CCTV, operatorów i systemy alarmowe, firma oferuje pełną ochronę, zarówno prewencyjną, jak i reakcyjną;
 • dopasowane rozwiązania – podchodzimy indywidualnie do każdego klienta, rozumiejąc unikalność obiektów. Niezależnie od typu terenu, ich usługi są skrojone na miarę, gwarantując profesjonalizm;
 • efektywność i oszczędności – dzięki nowatorskim technologiom, takim jak Zdalny Dozór Wizyjny, zapewniamy stały monitoring bez konieczności zatrudniania licznych pracowników;
 • zaufanie i reputacja – zdobywamy uznanie klientów jako lider w Zdalnej Ochronie Fizycznej na Dolnym Śląsku, zyskując zaufanie za innowacyjność i profesjonalizm;
 • pełna ochrona i nowoczesne metody – reagujemy i zapobiegamy incydentom. Nasza oferta obejmuje Zdalny Dozór Wizyjny, Wideoobchody, Systemy Alarmowe oraz Kontrolę Dostępu, zapewniając pełną ochronę różnego rodzaju obiektów.

Podsumowując, wybór dobrej firmy ochroniarskiej to proces wymagający dokładnej analizy i badania. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto skonsultować się z kilkoma potencjalnymi dostawcami, porównać oferty oraz zwrócić uwagę na ich podejście do klienta i elastyczność w dostosowywaniu się do unikalnych potrzeb.

Safe Space to Twoja odpowiedź na dzisiejsze wyzwania bezpieczeństwa. Jeśli szukasz nowatorskiej ochrony, która łączy tradycję z technologią (zdalna ochrona fizyczna), skontaktuj się z nami by poznać całą ofertę.