Jak zapobiegać kradzieżom w salonach samochodowych?

Aktualności 10 lutego, 2023

Jak zapobiegać kradzieżom w salonach samochodowych?

Kradzieże i celowe niszczenie pojazdów oraz ich elementów może kosztować salon samochodowy ogromne pieniądze. Szkody te przysparzają mnóstwo kłopotów właścicielowi i wpływają negatywnie na reputację marki. Można temu zapobiec, stosując odpowiednie zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą. Sprawdź, w jaki sposób to zrobić.

Dlaczego ochrona salonów samochodowych jest tak ważna?

Pojazdy znajdujące się w salonach i komisach samochodowych oraz na przynależących do nich placach mają dużą wartość, co sprawia, że stają się „łakomym kąskiem” dla złodziei. Włamywacze są zainteresowani nie tylko kradzieżą aut, ale również ich części. To przekłada się w dłuższej perspektywie czasowej na znaczne straty finansowe właściciela firmy. Ma również niekorzystny wpływ na wizerunek marki.

Dlatego tak istotne jest profesjonalne zabezpieczenie salonu samochodowego przed kradzieżą. To pozwala zapobiec utracie samochodów oraz ich części, a tym samym zapobiega stratom finansowym. Jest też ważne dla bezpieczeństwa pracowników – nie muszą się oni obawiać ataku ze strony złodzieja, co wpływa na komfort pracy.

Zdalny monitoring wizyjny

Jeśli chcesz zatem mieć pewność, że Twój komis bądź salon samochodowy ma skuteczną ochronę przed złodziejami, postaw na profesjonalne zabezpieczenia. Dużą skutecznością cieszy się zwłaszcza zdalny monitoring wizyjny. To nowoczesne rozwiązanie pozwalające zastąpić ochronę fizyczną i jednocześnie gwarantujące znacznie niższe koszty i duży wzrost niezawodności świadczonej usługi. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji system wykrywa pojawienie się w kadrze nieuprawnionych osób bądź samochodów. Odpowiednio rozmieszczone kamery obejmują dozorem wizyjnym cały obszar zewnętrzny placówki.

Gdy na teren obiektu wtargnie nieuprawniona osoba lub pojawi się nieupoważniony pojazd, system natychmiast wysyła taką informację do Centrum Nadzoru Wizyjnego. Profesjonalna ochrona we Wrocławiu pozostaje w pełnej gotowości przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Po otrzymaniu alertu operator mający podgląd obrazu z kamer na miejscu reaguje adekwatnie do sytuacji. Zawsze działa sprawnie, niezawodnie i zgodnie z procedurą. Może skomunikować się z obiektem, zdalnie włączyć sygnalizację albo błyskawicznie wezwać na miejsce odpowiednie służby bądź patrol interwencyjny. Natychmiastowe wykrycie zagrożenia w połączeniu z efektywną i szybką reakcją zapewnia możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa w obiekcie i owocuje udaremnieniem przestępstwa. To bardzo skuteczna ochrona salonów samochodowych przed kradzieżą.

zabezpieczenie salonu samochodowego przed kradzieżą
Obraz autorstwa Freepik

Pracownicy ochrony w salonie samochodowym

Alternatywą dla zdalnego monitoringu wizyjnego może stać się zatrudnienie agencji ochroniarskiej. To tradycyjne i popularne rozwiązanie, które niestety nie jest wolne od wad. Przede wszystkim jest zawodne, gdyż zawodni są ludzie. Sytuacje, w których dochodzi do przestępstwa, a pracownicy zespołu zabezpieczającego terenu nawet nie zauważają intruzów, są niestety dość częste. Niekiedy przyczyną tego niedopatrzenia jest po prostu niezauważenie obecności osób trzecich na terenie salonu samochodowego, czasem zaspanie ochroniarza albo nieprawidłowości innego typu. Jeśli chcesz zatem wykluczyć pomyłkę ludzką, postaw na zdalny monitoring wizyjny.

Wynajęcie agencji ochrony do zabezpieczenia terenu wiąże się też z dużymi kosztami. Zatrudnienie przynajmniej dwóch osób (jedna nie może przecież pilnować terenu przez całą dobę i 7 dni w tygodniu) to niemały wydatek dla przedsiębiorcy. Ponadto w przypadku pójścia pracownika na L4 albo urlop należy zapewnić w firmie zastępstwo. Decydując się na tę opcję, należy się więc liczyć z niemałymi wydatkami.

Profesjonalne zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą

Dodatkowym zabezpieczeniem zapewniającym skuteczną ochronę samochodu przed złodziejami są specjalne blokady mechaniczne i nowoczesne systemy montowane w pojazdach. Ich zadaniem jest uniemożliwienie lub znaczne utrudnienie kradzieży. Specjalne blokady drążka zmiany biegów, kierownicy i przestrzeni ładunkowej znacznie poprawiają bezpieczeństwo samochodu przed niepowołanymi osobami. Zdjęcie blokad jest trudne i czasochłonne dla włamywaczy, co zniechęca ich do uruchomienia i wyprowadzenia auta z terenu firmy.

Efektywnym rodzajem zabezpieczenia jest też instalacja lokalizatora GPS. Rozwiązanie to pozwala na kompleksową kontrolę i monitoring samochodu w czasie rzeczywistym. Nawet gdyby doszło do wyprowadzenia pojazdu, dzięki gromadzonym i przetwarzanym danym można szybko przechwycić auto i ująć złodzieja.