Jak zminimalizować kradzieże na terenie obiektów przemysłowych?

Aktualności 10 czerwca, 2023

Jak zminimalizować kradzieże na terenie obiektów przemysłowych?

Zachowanie ciągłości produkcji wymaga już nie tylko dostępu do surowców, nowoczesnych maszyn oraz wykwalifikowanych pracowników, ale także odpowiednich rozwiązań z zakresu ochrony bezpieczeństwa. Wbrew pozorom, hale produkcyjne, magazyny i fabryki narażone są nie tylko na włamania czy akty wandalizmu, ale też na wiele innych zagrożeń, jak kradzież technologii czy dokumentacji. Dowiedz się, jakie rozwiązania warto zastosować, aby minimalizować ryzyko tego rodzaju zdarzeń na terenie obiektów przemysłowych.

Specyfika obiektów przemysłowych i hal produkcyjnych

Współczesne montażownie i parki technologiczne to inwestycje o zwykle wielkich powierzchniach, na dodatek często oddalone od centrów miast. Jednocześnie, charakteryzują się one bardzo intensywnym natężeniem ruchu, zarówno ze strony pracowników, jak i dostawców surowców czy materiałów, oraz odbiorców gotowych produktów. Wszystko to sprawia, że skuteczna ochrona hal produkcyjnych, fabryk oraz pozostałych obiektów przemysłowych, takich jak magazyny czy centra przeładunkowe, wymaga dedykowanych rozwiązań, minimalizujących ryzyko kradzieży, włamań oraz wielu innych zagrożeń.

Ochrona hali a koszty przedsiębiorstwa

Wielu przedsiębiorców z sektora produkcji zastanawia się, jak zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia tego rodzaju zdarzeń bez ponoszenia nadmiernych kosztów. Nie ulega wątpliwości, że zabezpieczenia niewspółmierne do potrzeb mogą obciążać finanse przedsiębiorstwa i zmniejszać jego rentowność. Trzeba jednak zawsze mieć na uwadze, że nawet drobny incydent może oznaczać potężne straty finansowe, przy których wynajęta firma do ochrony będzie jawić się jako drobny wydatek.

Niezbędny monitoring hal przemysłowych

Jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia tego typu obiektów jest zastosowanie monitoringu wizyjnego. Dzięki kamerom zamontowanym na terenie hali można skutecznie monitorować ruch osób oraz pojazdów w obrębie całej firmy, w tym przy bramach wjazdowych i wyjazdowych, w magazynach, punktach załadunku i wyładunku, a także przy urządzeniach i maszynach. Dzięki temu ochrona fabryk lub magazynów może w czasie rzeczywistym obserwować, co dzieje się na terenie tych budynków, reagując adekwatnie do skali potencjalnego zagrożenia.

Obraz autorstwa rawpixel.com na Freepik

Ochrona fizyczna obiektu – czy nadal jest niezbędna?

Poleganie wyłącznie na fizycznym zabezpieczeniu hali produkcyjnej nawet w przypadku niewielkich budynków jest niezwykle ryzykowne. Pracownicy ochrony nie zawsze będą w stanie odpowiednio szybko zareagować w przypadku zagrożenia, by odeprzeć atak i zminimalizować ryzyko strat materialnych. Znacznie lepiej fizyczna ochrona obiektów przemysłowych sprawdzi się w połączeniu z innymi formami zabezpieczenia, takimi jak monitoring wizyjny czy systemy alarmowe.

Zdalny dozór wizyjny – nowoczesna forma zabezpieczania obiektów przemysłowych

Biorąc pod uwagę, że połączenie kilku rodzajów zabezpieczeń przynosi najlepsze efekty, coraz więcej firm stawia na monitoring, wspierany przez pracowników agencji ochroniarskiej, prowadzących zdalny dozór wizyjny. Podgląd w czasie rzeczywistym pozwala całodobowo kontrolować sytuację na terenie hali lub magazynu i bez konieczności fizycznego stacjonowania na terenie obiektu.

W momencie, gdy kamery zarejestrują jakiekolwiek zagrożenie, firma odpowiedzialna za ochronę może szybko i adekwatnie do potrzeb zareagować, zjawiając się na miejscu lub powiadamiając odpowiednie służby.

Nadzór wizyjny – całodobowa ochrona przy optymalizacji kosztów

Zdalny dozór wizyjny to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców chcących skutecznie zabezpieczyć swój obiekt przemysłowy, jednocześnie unikając nadmiernych kosztów związanych z zatrudnianiem ochroniarzy. Dzięki temu, że system działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jako właściciel przedsiębiorstwa otrzymujesz całodobową gwarancję bezpieczeństwa – również w weekendy i dni wolne od pracy.

Safe Space – profesjonalna agencja ochrony we Wrocławiu

Warto również zaznaczyć, że nadzór wizyjny to rozwiązanie w pełni skalowalne, które możesz łatwo dostosować do aktualnych potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. W Safe Space specjalizujemy się w realizacji tego rodzaju usług, dysponując nowocześniejszym Centrum Nadzoru Wizyjnego we Wrocławiu. Sprawdź, jak możemy pomóc Ci lepiej chronić magazyn, halę produkcyjną, fabrykę lub kompleks budynków przemysłowych, kontaktując się z nami już teraz. Postaw na sprawdzone rozwiązania i zapewnij swojej firmie bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.