Jakie trendy są obserwowane w zakresie ochrony hal magazynowych?

Aktualności 10 lipca, 2023

Jakie trendy są obserwowane w zakresie ochrony hal magazynowych?

Zapewnienie ciągłości dostaw w istotnym stopniu zależy od tego, jak efektywne są zabezpieczenia w halach magazynowych. Przedsiębiorstwa zajmujące się logistyką oraz składowaniem produktów coraz większe nakłady przeznaczają na ochronę swojego mienia przed rozmaitymi zagrożeniami. Sprawdź, jakie nowe trendy da się obecnie zauważyć w zabezpieczaniu magazynów i poznaj najskuteczniejsze rozwiązania stosowane przez firmy ochroniarskie.

Ochrona magazynów – z jakimi zagrożeniami trzeba się mierzyć?

Ze względu na swoją specyfikę, rozległe powierzchnie oraz duży przepływ osób obiekty logistyczne narażone są na bardzo wiele zagrożeń. Ochrona hal magazynowych musi zapobiegać rozmaitym zdarzeniom, począwszy od włamań i kradzieży, poprzez próby sabotażu, działania nieuczciwej konkurencji czy pożary, aż po akty zwykłego wandalizmu. Z tego względu konieczne jest zapewnienie kompleksowego nadzoru, który wbrew pozorom nie musi oznaczać wieloosobowej grupy ochroniarzy, patrolujących wszystkie zakamarki. Znacznie ważniejsze są dziś skuteczne procedury awaryjne, pozwalające szybko reagować na sytuacje kryzysowe, a także wykorzystywanie nowoczesnych technologii.

Fizyczna ochrona dużych magazynów nie zawsze jest skuteczna

Tradycyjne sposoby zabezpieczania obiektów logistycznych, choć wciąż stosowane, mają pewną wadę – istotną rolę odgrywa w nich czynnik ludzki, który zbyt często bywa zawodny. Liczba pracowników firmy ochroniarskiej odpowiadającej za zapewnienie bezpieczeństwa w magazynach nie zawsze jest wystarczająca. Wielkość i skomplikowane plany tego rodzaju budynków również nie ułatwiają sprawowania nadzoru, szczególnie gdy trzeba na bieżąco kontrolować wszystkie wejścia i wyjścia.

Zdalny monitoring wizyjny – nowy trend w ochronie magazynów

Odpowiedzią na potrzeby właścicieli hal magazynowych, a zarazem jednym z najnowszych trendów w zakresie ich ochrony, jest stosowanie zdalnego dozoru wizyjnego. Rozwiązanie, na które stawia coraz większą liczba przedsiębiorców, umożliwia nieprzerwaną kontrolę centrum logistycznego, bez konieczności stałego przebywania strażników na jego terenie.

Zdalny dozór opiera się na zastosowaniu kamer podłączonych do systemu monitoringu. Obraz w czasie rzeczywistym przesyłany jest przez Internet do Centrum Nadzoru Wizyjnego, gdzie firma ochroniarska na bieżąco obserwuje sytuację na terenie obiektu. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości alarm natychmiast powiadamia ochroniarzy, którzy podejmują błyskawiczną interwencję, stawiając się na miejscu i neutralizując zagrożenie.

Takie rozwiązanie jest nie tylko skuteczne, ale również ekonomiczne. W porównaniu z tradycyjną fizyczną ochroną magazynu dozór online wymaga mniejszej liczby pracowników oraz pozwala znacznie ograniczyć koszty utrzymania zabezpieczenia, bez obniżania jego standardu.


Obraz autorstwa Freepik

Zdalny dozór magazynu to całodobowa ochrona i mniejsze ryzyko pomyłki

Co więcej, jakość sprawowanego w ten sposób nadzoru nierzadko bywa znacznie wyższa, niż miałoby to miejsce w przypadku tradycyjnej, fizycznej ochrony „na obiekcie”. Wykorzystanie zaawansowanych technologii pozwala bowiem uniknąć błędów, pomyłek i niedopatrzeń, które mogą przytrafić się nawet najlepiej wykwalifikowanym ochroniarzom, zwłaszcza gdy pracują w zbyt małych zespołach. Pracownicy Centrum Nadzoru Wizyjnego monitorujący obraz z kamer nie są narażeni na zmęczenie czy stres, co znacznie zwiększa ich koncentrację i podnosi skuteczność działań.

Warto dodać, że zdalny dozór wizyjny pozwala na stałą kontrolę hali magazynowej, niezależnie od pory dnia czy nocy. Dzięki temu, w przypadku niepożądanych zdarzeń, pracownicy firmy ochroniarskiej są w stanie podjąć szybkie i skuteczne działania, odstraszając włamywaczy oraz minimalizując ryzyko strat materialnych i wizerunkowych.

Zabezpieczenie obiektów logistycznych z Safe Space Wrocław

Współczesna ochrona magazynów to zaawansowana dziedzina, w której regularnie pojawiają się nowe techniki i metody działania. Zdalny nadzór wizyjny, jako najnowszy trend, pozwala na zapewnienie skutecznej ochrony przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów zabezpieczenia. W Safe Space we Wrocławiu oferujemy kompleksowe usługi dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa obiektów logistycznych. Wykorzystując zdalny monitoring wizyjny, który jest stale rozwijany i dostosowywany do indywidualnych potrzeb klientów, jesteśmy w stanie precyzyjnie oraz skutecznie odpowiadać na potrzeby zarówno małych czy średnich, jak i największych przedsiębiorstw. Zabezpiecz swój biznes – skorzystaj z naszej oferty już teraz.