Kiedy warto skorzystać ze zdalnego monitoringu?

Aktualności 14 lipca, 2022

Kiedy warto skorzystać ze zdalnego monitoringu?

Monitoring to system, który przyda się tylko w konkretnych sytuacjach. Należy bowiem pamiętać, że nie wszędzie wskazane jest odbieranie ludziom prywatności w celu poprawy bezpieczeństwa. Kiedy więc monitoring zdalny faktycznie się przyda? Przyjrzymy się tej kwestii z bliska w dzisiejszym artykule.

 

Ochrona obiektów przy pomocy zdalnego monitoringu

Podstawową funkcją dozoru wideo jest ochrona danego terenu przed włamaniami, kradzieżą, aktami wandalizmu, pożarami oraz innymi niebezpiecznymi sytuacjami. Dlatego znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie gromadzi się cenne towary lub łatwopalne materiały. Dobrym przykładem są place budowy. Po zakończeniu pracy w danym dniu na miejscu pozostają drogi sprzęt oraz surowce niezbędne do powstawania inwestycji. Aby nie dopuścić do kradzieży, warto zainwestować w zdalny monitoring. To obecnie najlepszy sposób ochrony przedmiotów i narzędzi przed utratą.

Monitorowanie sytuacji w danym miejscu przydaje się też w przypadku przestrzeni publicznej. Tereny należące do wspólnoty mieszkaniowej mogą być znacznie bezpieczniejsze z odpowiednio rozmieszczoną siecią kamer. Dzięki temu place zabaw czy elementy małej architektury nie ulegną aktom wandalizmu. A parkingi – zwłaszcza podziemne – nie będą narażone na działalność złodziei.

Zdalny monitoring dla kontroli czasu pracy

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na monitoring w zakładach produkcyjnych. Jest to związane z dużą liczbą osób, które pracują w budynkach należących do firmy. Należy im zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa, włącznie z bezpieczeństwem przeciwpożarowym, co jest stałym ryzykiem w tego typu miejscach. Ochrona mienia to jedno, a drugą ważną kwestią jest kontrola czasu pracy.
Tworzony z użyciem monitoringu rejestr zbiera takie informacje jak:

  • liczba przepracowanych godzin,
  • liczba przepracowanych nadgodzin,
  • liczbę przepracowanych godzin w dniu wolnym od pracy,
  • dyżury,
  • urlopy,
  • zwolnienia

i tym podobne dane. Oczywiście zdalny monitoring można połączyć z systemami identyfikacji i kontroli dostępu. Na ich podstawie pracodawca podejmuje trafne decyzje dotyczące np. przyznania awansu lub rozlicza się z faktycznie wykonanej na jego rzecz pracy.

 

Zdalny dozór wideo w branży transportowej

To jednak nie wszystko. Monitoring jest chętnie stosowany w branży transportowej. Służy on wówczas do rejestrowania wjazdów na podstawie tablic rejestracyjnych, a nawet sterowania otwarciem bramy i szlabanów. Takie zabezpieczenie doskonale zapobiega wielu nieprzewidzianym sytuacjom, a także pomaga w utrzymaniu porządku na terenie zakładów pracy i w drodze do magazynów.

W każdym z wymienionych przypadków można skorzystać z naszej profesjonalnej pomocy. Oferowany zdalny dozór wideo zapewni pełne bezpieczeństwo na terenie całego zakładu pracy bądź wspólnoty mieszkaniowej. Usługa Safe Space nie nadwyręży też firmowego budżetu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby dowiedzieć się więcej o szczegółach współpracy.