Ochrona w firmie jako jeden z kluczowych elementów bezpieczeństwa

Aktualności 27 lipca, 2022

Ochrona w firmie jako jeden z kluczowych elementów bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo na terenie przedsiębiorstwa należy traktować bardzo szeroko. W końcu każdy przebywający w budynku lub jego okolicy powinien czuć się chroniony przed niebezpiecznymi sytuacjami, takimi jak pożary czy nieproszeni, agresywni goście. Z drugiej strony właściciele firm muszą też zadbać o to, aby nie dochodziło do uszczerbku mienia. Dlatego w wielu miejscach profesjonalna ochrona obiektu staje się niezbędna. Jak ona powinna wyglądać? To złożony system, który składa się z wielu elementów.

 

Fizyczna ochrona mienia w firmie

Podstawową formą zabezpieczania terenu są wykwalifikowane w tym zakresie osoby. Mają oni za zadanie patrolować okolicę i reagować na każde naruszenie porządku lub podejrzaną sytuację. W zależności od wielkości obiektu potrzeba przynajmniej jednej lub dwóch takich osób, ale to często nie wystarcza. W końcu im większy budynek, tym trudniej go chronić pojedynczemu ochroniarzowi. To z kolei zwiększa koszt ochrony mienia w firmie.

Niemniej nie da się z tego elementu zrezygnować w sposób całkowity. Po prostu zawsze ktoś musi być gotów do tego, aby zainterweniować, zanim przyjadą odpowiednie służby (policja, straż pożarna, karetka pogotowia). Nie oznacza to jednak, że ochrona obiektu koniecznie powinna odbywać się na jego terenie.

Monitoring do ochrony mienia w firmie

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się systemy oparte na zdalnym dozorze. To efekt ich licznych zalet. Przede wszystkim doskonale zastępują nieustannie przebywającą w obiekcie fizyczną ochronę. Wystarczy jedna osoba korzystająca z systemu monitoringu, aby zapewnić bezpieczeństwo całemu obiektowi. Naturalnie zmniejsza się w ten sposób koszt usługi, a ochrona mienia w firmie pozostaje na równie wysokim, jeśli nie wyższym poziomie.

Monitoring pełni też funkcję odstraszającą. Umieszczone w odpowiednim miejscu kamery potrafią skutecznie zniechęcić do podejmowania ryzykownych działań, np. kradzieży. A – jak wiadomo – lepiej zapobiegać, niż leczyć. Właśnie z tego powodu ochrona obiektu pod postacią strategicznie rozmieszczonych urządzeń rejestrujących jest tak przydatna.

 

Hybrydowe systemy w agencjach ochrony

Oczywiście kamery nie eliminują możliwości wykorzystania fizycznej ochrony. Mogą one za to się doskonale uzupełniać. Takie hybrydowe rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem wszędzie tam, gdzie należy natychmiast reagować na wszelkie naruszenia. Dobrym przykładem jest przestrzeń publiczna, taka jak dworce czy tereny należące do wspólnoty mieszkaniowej. Jednak nawet tam nie trzeba tworzyć wielu nowych, drogich stanowisk, ponieważ część „patroli” bez problemu przejmie zdalny monitoring w siedzibie agencji ochrony, która skieruje ochroniarzy w miejsce wymagające interwencji.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich zainteresowanych naszymi usługami w tym zakresie. Agencja ochrony Safe Space zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz indywidualnie dostosowywanych rozwiązań.