W jakiej branży sprawdzi się zdalny monitoring?

Aktualności 11 lutego, 2022

W jakiej branży sprawdzi się zdalny monitoring?

Okazja czyni złodzieja – dlatego należy pozostawiać jak najmniej sprzyjających okoliczności potencjalnym przestępcom. Nie bez powodu zdalny monitoring cieszy się od lat tak dużą popularnością. To jeden ze skuteczniejszych sposobów zabezpieczania majątku. Dla kogo zdalny monitoring jest najlepszym rozwiązaniem? Istnieje kilka branż, które szczególnie na nim skorzystają.

 

Działanie i zastosowanie monitoringu wizyjnego

Warto jednak wyjaśnić na wstępie, czym różni się tradycyjny monitoring od dozoru wizyjnego. Zwyczajne zamontowanie kamery ma w dużej mierze charakter odstraszający. Sama rejestracja obrazu nie uniemożliwia kradzieży, choć w wielu przypadkach pomaga w identyfikacji sprawcy. Niemniej – i to kolejne ważne przysłowie – lepiej zapobiegać, niż leczyć. Odzyskanie straconego dobytku często jest niemożliwe, więc trzeba spisać go na straty.

Ochrona przy pomocy zdalnego dozoru wizyjnego wykracza poza technologię. Obraz jest nieustannie analizowany przez algorytmy sztucznej inteligencji oraz sprawdzany przez specjalistów z firmy ochroniarskiej. Reagują oni natychmiast na każde podejrzane sytuacje. Oznacza to, że przestępca może nawet nie zdążyć ukraść bądź dokonać aktu wandalizmu, ponieważ interwencja jest podejmowana natychmiastowo, często nawet przed wystąpieniem szkody. Nagranie z kamer pozwala następnie udowodnić przed sądem złamanie prawa przez oskarżonego.

Gdzie zdalny dozór wizyjny sprawdzi się najlepiej?

Kto więc powinien skorzystać z tego typu ochrony? Oto kilka przykładów branż, które powinny zastanowić się nad wdrożeniem dozoru wizyjnego.

1) Sklepy wielkopowierzchniowe i centra handlowe – w ich wnętrzach gromadzi się mnóstwo produktów: od podstawowych po cenne akcesoria. Niezależnie od realnej wartości mogą one paść łupem złodziei, dla których sklepy są naturalnym miejscem działania. I to o każdej porze dnia i nocy.

2) Stacje benzynowe – może na nich dojść do nieprzewidzianych sytuacji, na dodatek brzemiennych w skutkach.

3) Zakłady produkcyjne – to kolejny dobry przykład konieczności odpowiedniego zabezpieczenia terenu. Są w nich składowane drogie materiały i surowce, którymi mogą zainteresować się złodzieje.

4) Kiedy warto skorzystać ze zdalnego monitoringu wizyjnego? Wtedy, gdy marka posiada wiele obiektów na własność lub wynajętych pomieszczeń. Tradycyjne rozwiązania wymuszają zatrudnienie kilku lub kilkunastu ochroniarzy – przynajmniej jednego na każdy budynek. Zdalny dozór ogranicza związane z tym koszty, ponieważ ochronę obiektów powierza się jednej firmie ochroniarskiej, która pełni nad nimi pieczę 24/7.

5) Ogólnie pojęta branża rozrywkowa i gastronomiczna – kina, kluby, restauracje oraz tym podobne miejsca każdego dnia odwiedza naprawdę wiele ludzi, a spożywany przez nich wieczorami alkohol prowokuje różne wydarzenia. Wobec tego zdalny monitoring jest niezwykle ważny, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim dookoła.

 

Kiedy warto skorzystać ze zdalnego monitoringu wizyjnego, jeśli nie prowadzi się firmy?

Nie trzeba jednak mieć własnego przedsiębiorstwa, aby chcieć chronić swój majątek. Zatem gdzie zdalny dozór wizyjny przyda się jeszcze? Na przykład na prywatnych posesjach. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której wyjeżdża się na dłuższy czas za granicę. To stwarza znakomitą okazję przestępcom. Włamywacze często dobrze przygotowują się do akcji – posiadają profesjonalny sprzęt oraz zakładają maski, co minimalizuje szansę na ich rozpoznanie oraz odzyskanie skradzionej własności. Dlatego lepiej zainwestować w monitoring wizyjny, który gwarantuje szybką reakcję w takich sytuacjach.

 

A więc dla kogo zdalny monitoring?

Powyższe przykłady nie powinny zostawiać już żadnych wątpliwości, więc można zaryzykować stwierdzenie, że monitoring wizyjny przyda się dosłownie każdemu. Niezależnie od tego, czy prowadzi się niewielką firmę, czy duże przedsiębiorstwo produkcyjne lub ma się posiadłość na własność. We wszystkich przypadkach dozór pozwala zaoszczędzić sporo problemów związanych z niepożądanymi wtargnięciami na teren prywatny oraz kradzieżą mienia.

Zachęcamy do bliższego przyjrzenia się temu, co mamy do zaoferowania w dziecinie zdalnego dozoru wizyjnego. Zapewniamy, że znajdziemy najlepsze zastosowanie monitoringu wizyjnego na danym terenie, co znacząco zwiększy bezpieczeństwo w zasięgu naszych kamer.