Zdalny dozór placu budowy – czy takie rozwiązanie ma sens?

Aktualności 10 sierpnia, 2020

Zdalny dozór placu budowy – czy takie rozwiązanie ma sens?

Rozpoczynając kolejną inwestycję często zastanawiamy się na jaki sposób ochrony się zdecydować. Nie jest to może największa część kosztów jednak dobrze zaplanowana oraz skutecznie realizowana ochrona placu budowy może przynieść nie tylko oszczędności ale również znacznie ułatwić kontrolę nad pracownikami oraz prowadzeniem prac.

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na  podstawowe problemy, które możemy wyeliminować poprzez zastosowanie usługi Zdalnej Ochrony Budowy Safe Space. Wskażemy również dodatkowe korzyści oraz postaramy się odpowiedzieć na standardowe pytania stawiane przez Kierowników Budowy

 

Zdalna ochrona placu budowy – skuteczność

W tym aspekcie Zdalny Dozór Wizyjny wypada bezkonkurencyjnie. Odpowiednio zaplanowany i kompetentnie obsługiwany system zmniejsza ilość włamań do zera. Dlaczego tak się dzieje? Otóż największym problemem ochrony fizycznej nie jest problem ze skutecznością reakcji czy jej brakiem. Większość włamań czy kradzieży pozostaje po prostu niezauważona. Nie jest to wina konkretnego ochroniarza czy firmy świadczącej usługę ale usługi samej w sobie. Nie ma możliwości aby człowiek zachował należytą czujność przez całą zmianę i w sposób ciągły chronił zaplecze w czasie nieobecności pracowników.

My, z drugiej strony, proponujemy systemy sztucznej inteligencji, które w sposób ciągły obserwują cały obraz z kamer wykrywając każdorazowe pojawienie się osoby czy pojazdu w kadrze. Algorytmy analityki obrazu nie śpią, nie oglądają tv, nie robią przerw na papierosa czy toaletę. Tylko obserwacja całego zaplecza gwarantuje 100 % skuteczności, co potwierdzają dziesiątki zrealizowanych z nami budów.

Dzięki skutecznemu wykrywaniu połączonemu z natychmiastową rekcją możemy zagwarantować bezpieczeństwo naszego mienia.

Zmiana wyglądu zaplecza wraz z postępem prac

Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt budów na terenie kilku województw w przeróżnych branżach. Jak dobrze nie byłoby wszystko zaplanowane to wiemy, że w przypadku długich budów, zawsze będzie występowała konieczność przeorganizowania zaplecza. To materiał przyjedzie wcześniej, to trzeba kopać w miejscu gdzie stoją baraki – powody są różne. W przypadku proponowanych przez nas systemów zabezpieczenia budowy nie jest to żadnym problemem. Opracowane przez nas rozwiązanie pozwala na szybkie przearanżowanie systemu w taki sposób aby zawsze skutecznie chronił całość sprzętu. Nie ma nawet konieczności wzywania serwisu Safe Space – robią to Państwo własnymi siłami zgłaszając tylko ten fakt operatorowi Centrum Nadzoru Wizyjnego.

Podwykonawcy i prace po godzinach

Często słyszymy na początku rozmów, że przecież nie da się wprowadzić takiego systemu bo często zdarza się, że podwykonawcy pracują wieczorami czy w weekendy, kto wtedy będzie tego pilnował? Odpowiedź jest prosta – Centrum Nadzoru Wizyjnego Safe Space.

Dzięki zastosowaniu urządzeń pozwalających na pełną identyfikację rozbrojeń/uzbrojeń obiektu możemy śmiało przekazać dostęp podwykonawcom a potem w łatwy sposób go anulować.

Dodatkowo, czytelna i wyraźna sygnalizacja stanu systemu gwarantuje nam brak problemów z obsługą nawet w przypadku dużej liczby pracowników czy podwykonawców.

Trzeba pamiętać, że zawsze istnieje też możliwość prostego zadzwonienia do Centrum Nadzoru Wizyjnego Safe Space i zgłoszenie Operatorowi takiej sytuacji. Wtedy to on, po zakończeniu prowadzenia prac może przypilnować aby obiekt został zabezpieczony.

 

Problemy z zasilaniem

Zdajemy sobie sprawę, że często w miejscu prowadzenia prac mogą pojawiać się problemy z przerwami w zasilaniu. Nie jest to oczywiście żaden kłopot, wszystkie systemy wyposażone są w moduły zasilania awaryjnego odpowiednio dopasowane do warunków w danym miejscu. Standardowo, każdy system może działać bez zasilania przez okres min. 4 godzin ale mamy też miejsca gdzie jest on wydłużony nawet do 72 tak aby przetrwać cały weekend bez prądu.

Dodatkowe korzyści:

– Znaczące oszczędności

– Całodobowe nagrywanie materiału

– Pełna kontrola sytuacji na obiekcie

Nie ma co czekać, jeżeli jeszcze korzystają Państwo z ochrony fizycznej do zabezpieczania placu budowy lub archaicznych systemów kamer połączonych z czujnikami bez komunikacji audio to zapraszamy do kontaktu!