Zdalny monitoring przez 24h na dobę

Aktualności 14 sierpnia, 2022

Zdalny monitoring przez 24h na dobę

Zdalny monitoring to rozwiązanie, które gwarantuje skuteczną ochronę obiektów firmowych i prywatnych przy zmniejszonych kosztach obsługi. Na czym konkretnie polega ta usługa? Jakie są jej zalety? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Zdalny całodobowy nadzór wizyjny – co to takiego?

Zdalny całodobowy nadzór wizyjny to nowatorska metoda ochrony, która umożliwia skuteczne zabezpieczenie zewnętrznego terenu. Pozwala zastąpić drogą i nie zawsze skuteczną ochronę fizyczną, gwarantując jednocześnie duży wzrost niezawodności świadczonej usługi przy dużo niższych kosztach.


System wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji. Dzięki temu może z bardzo dużą skutecznością wykryć pojawienie się w kadrze nieuprawnionej osoby albo pojazdu. Informacja o takim wtargnięciu jest błyskawicznie i automatycznie wysyłana do centrum nadzoru wizyjnego firmy świadczącej usługi monitoringu. Profesjonalny zespół specjalistów pozostaje w pełnej gotowości przez całą dobę siedem dni w tygodniu.
 
Po otrzymaniu alarmu pracownik może szybko zareagować i udaremnić próbę popełnienia przestępstwa. Zdalny podgląd monitoringu pozwala mu na reakcję adekwatną do zagrożenia. W zależności od sytuacji operator może zdalnie włączyć sygnalizację dźwiękową, która spłoszy włamywacza albo skomunikować się głosowo z obiektem. Może także wezwać na miejsce odpowiednie służby bądź patrol interwencyjny. Błyskawiczne wykrycie zagrożenia oraz szybka i stosowna do zagrożenia reakcja gwarantują najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa.
 

Dlaczego zdalny podgląd monitoringu 24h to dobre rozwiązanie?

Zdalny całodobowy nadzór wizyjny to polecana alternatywa dla klasycznej ochrony fizycznej i standardowych systemów monitorujących. Pozwala znacząco obniżyć koszty w porównaniu z ochroną fizyczną, bez utraty, a często nawet ze zwiększeniem jakości i efektywności bezpieczeństwa. To bardzo skuteczna metoda, pozwalająca na szybkie wykrycie niepowołanych osób lub pojazdów na monitorowanym terenie. Umożliwia całodobową, pełną kontrolę nad sytuacją w obiekcie.
Monitoring wizyjny wyklucza również pomyłkę ludzką. Standardowe rozwiązania ochronne są zawsze zdane na jakość pracy człowieka, który, niestety, nie jest niezawodny. Sytuacje, gdy na terenie zakładu pracy dochodzi do przestępstwa, a zespół zabezpieczający teren nawet tego nie zauważył, są dość częste. Zwykle przyczyną niedopatrzenia jest w takich sytuacjach niezauważenie obecności osób trzecich czy też zaspanie. Nowoczesny zdalny monitoring całodobowy redukuje ryzyko pomyłki do minimum. Dzięki wykorzystaniu specjalnych, zaawansowanych algorytmów wykrywających twarze i sylwetki system szczegółowo analizuje sytuację i dokładnie monitoruje konkretny teren. Wykrywa nawet pojazdy, np. samochody czy rowery, co sprawia, że powiadamia centralę o niepowołanych gościach jeszcze przed ich wtargnięciem na teren zakładu.
 
Innowacyjny system wyklucza możliwość oszukania kamer rejestrujących obraz na zewnątrz budynków. Niezawodnie wykrywa nawet osoby, które kamuflują się strojem. Zaletą tego rozwiązania jest też błyskawiczna detekcja, która znacznie zwiększa szansę na udaremnienie próby włamania.